دوره الگوریتم و فلوچارت

منظور از الگوریتم و فلوچارت چیست؟

کامپیوتر برای انجام هرکاری نیاز به برنامه (program) دارد. ولی برنامه‌نویسی با نوشتن کد شروع نمی‌شود. قبل از نوشتن برنامه، لازم است گام‌به‌گام کارهایی را که قرار است انجام بدهیم را تعریف کنیم. به این تعریف گام‌به‌گام ، طراحی الگوریتم (Algorithm) گفته می‌شود. در واقع همه افرادی که کدنویسی می‌دانند؛ الگوریتم را به یک برنامه قابل اجرا در کامپیوتر تبدیل می‌کنند. در تعریف دیگری می‌توانیم الگوریتم را این‌گونه تعریف کنیم که همه ما برای انجام کارها به نقشه نیاز داریم الگوریتم نقشه راه برنامه‌نویس‌ها است و فلوچارت نمایش گرافیکی همان الگوریتم طراحی شده است.

ما در این دوره چه کار می‌کنیم؟

این دوره را با الگوریتم و فلوچارت و مفاهیم آن شروع می‌کنیم. برای پیاده‌سازی الگوریتم‌ها و آشنایی با دستوارت اولیه برنامه‌نویسی از محیط کنسول اپلیکیشن بهره می‌بریم. و سپس آموزش برنامه‌نویسی ویندوز فرم را تا حدی که فراگیر بتواند برنامه‌های ساده را در این محیط بنویسد، دنبال می‌کنیم.

بعد از پایان دوره‌ی چه کاری می‌تونم انجام بدم؟

با اصول اولیه و اساسی برنامه‌نویسی آشنا شده‌اید؛ با زبان برنامه‌نویسی C# آشنا شده‌اید؛ آماده‌ی یادگیری برنامه‌نویسی و شرکت در دوره C# پیشرفته شده‌اید.

دوره الگوریتم، فلوچارت و برنامه‌نویسی؟

افرادی که به برنامه‌نویسی علاقمند هستند و قصد یادگیری برنامه‌نویسی بک‌اند را دارند؛ افرادی که قصد تحصیل در پایه دهم و یازدهم هنرستان در رشته شبکه و نرم افزار را دارند؛ دانشجویان رشته کامپیوتر که مسیر شغلی برنامه‌نویسی را برای خود تعیین کرده‌اند.

پیش نیازهای دوره الگوریتم، فلوچارت :

پیش نیاز این دوره آشنایی اولیه با کامپیوتر در حد ICDL است.

جزییات دوره

مهندس مهدی محمدی 24 سال سابقه برنامه‌نویسی 24 سال سابقه تدریس در هنرستان‌های کاشان 20 سال سابقه تدریس در دانشگاه‌های کاشان

سرفصل های دوره :
Web Fundamentals تکنیک‌های حل مسئله الگوریتم و فلوچارت مفاهیم اولیه برنامه‌نویسی در C# عملگرها و عبارات در C# دستورات شرطی در C# ساختارهای تکرار در C# آرایه‌ها در C# آشنایی با محیط ویندوز فرم آشنایی با اشیا استاندارد ویندوز فرم ( مشخصه، متد، رویداد) نمونه برنامه‌های ویندوز فرمی

مدرس

مهندس مهدی محمدی

مدت زمان دوره

40 ساعت (20 جلسه 2 ساعتی)

مهلت ثبت نام

خرداد1401

سطح

مقدماتی

هزینه دوره

2/600/000 تومان

شرایط پرداخت اقساطی
سی درصد نقد
سی درصد پس از دو جلسه
چھل درصد در اواسط دوره
شرایط کنسلی
جلسات شرکت کرده، محاسبه و مابقی وجه، مسترد می شود