دوره تخصصی مدیریت پایگاه داده

پایگاه داده چی ھست اصلا؟

با یه تعریف ساده میشه گفت که پایگاه‌داده یا دیتابیس، مجموعه‌ای از داده‌هاست که در جدول‌هایی با ساختار منظم دسته‌بندی شدن. این جدول‌ها با هم ارتباط دارن، هرچند می‌تونن مستقل از همدیگه هم عمل کنن. البته دیتابیس فقط تو دنیای IT کاربرد نداره و ما روزانه با بانک‌های اطلاعاتی مختلف سروکار داریم. به طور مثال اطلاعات دانش‌آموزان یه مدرسه و یا مشتری‌های یه سازمان، همه‌وهمه یه جور دیتابیس به‌حساب میان؛ بنابراین میشه گفت هر سیستمی که حجمی از اطلاعات رو به صورت منظم و دسته‌بندی‌شده نگهداری بکنه یه پایگاه‌داده محسوب میشه!

ما در این دوره چه کار می کنیم؟

در این دوره شما آموزش می‌بینین که چگونه یک پایگاه‌داده رو طراحی و پیاده‌سازی نمایید و تمام مشکلاتی که در این مسیر با اون مواجه میشین رو رفع کنین. هدف دقیق ما در این دوره، آموزش تحلیل، طراحی و پیاده‌سازی بانک اطلاعاتی در محیط با استفاده از شگردها و تکنیک‌هایی هست که در کمتر دوره آموزشی Sql Server2017  دیگه‌ای پیدا می‌کنین! برای عملیاتی بودن این آموزش هم تصمیم گرفتیم شما به‌عنوان تمرین، سیستم حقوق اساتید دانشگاه رو تحلیل، طراحی و پیاده سازی کنین.

هدف از دوره

توانایی طراحی نمودار ER تحلیل و طراحی مدل رابطه‌ای موضوع پروژه پیاده‌سازی استاندارد و اصولی دیتابیس در Sql Server 2017 آشنایی کامل با مفهوم نرمال‌سازی آشنایی با ساختار دیتابیس‌هایی که در Sql Server ایجاد می‌شوند ایجاد جداول - ویو - پروسیجر و فانکشن در دیتابیس معرفی مهارت‌آموزان برتر دوره به سازمان‌های معتبر جهت استخدام

این دوره برای من مناسبه؟

این دوره برای همه دانشجویان و هنرآموزان رشته کامپیوتر و کسانی که با پایگاه‌داده آشنایی اولیه‌ای دارن مناسبه. در کل این دوره برای کسانی که میخوان پول پارو کنند راهنمای خوبی هست!

پیش نیازھای این دوره:

آشنایی با مفاهیم بانک اطلاعاتی مثل فیلد، جدول،… و دستورات sql و همین‌طور مدل رابطه‌ای

جزییات دوره

مهندس مهدی محمدی
24 سال سابقه برنامه‌نویسی 24 سال سابقه تدریس در هنرستان‌های کاشان 20 سال سابقه تدریس در دانشگاه‌های کاشان
مهندس محمدجواد پهلوان‌دوست
8 سال سابقه فعالیت به عنوان مدیر پایگاه داده

سرفصل های دوره :
مدل‌سازی معنایی داده‌ها (ER)=> 5 ساعت => حضوری جامعیت پایگاه‌داده=> 4 ساعت => حضوری ساختار و فیلدهای جداول بر اساس نمودار ER و توضیح انواع کلید => 3 ساعت=> حضوری نرمال‌سازی جداول تا سطح 3NF=> 3 ساعت=> حضوری نصب Sql Server2017 به همراه نکات مهم نصب => 1.5 ساعت پیاده‌سازی دیتابیس به صورت اصولی=> 2 ساعت توضیح در مورد لاگ فایل و دیتا فایل=>1.5 ساعت توضیح در مورد شیوه ذخیره‌سازی اطلاعات در Pageها و انواع Page در دیتابیس=>3 ساعت=> حضوری آشنایی با انواع Data Typeهای ورد استفاده در جداول => 1.5 ساعت=> حضوری ایجاد جداول به صورت اصولی و ارتباط بین آن ها=> 3 ساعت=> حضوری دستورات بازیابی اطلاعات (Select,Order by,Group by,Having,…) => 2 ساعت توضیح کامل در مورد دستورات CRUD=> 3 ساعت پروسیجر نویسی و مزیت‌های آن=> 1.5 ساعت شیوه استفاده از ویوها=> 1 ساعت فانکشن نویسی و مزیت‌های آن=> 1 ساعت ایندکس گذاری بر روی جداول=> 2 ساعت

مدرس

مهندس محمدی و پهلواندوست

مدت زمان دوره

32 ساعت

مهلت ثبت نام

خرداد1401

سطح

پیشرفته

هزینه دوره

2/800/000 تومان

شرایط پرداخت اقساطی
سی درصد نقد
سی درصد پس از دو جلسه
چھل درصد در اواسط دوره
شرایط کنسلی
جلسات شرکت کرده، محاسبه و مابقی وجه، مسترد می شود